Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 25 in /home/obdlkyyi/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
مراکز توزیع ماکارونی رشته ای اعلا - آزادی

مراکز توزیع ماکارونی رشته ای اعلا

مراکز توزیع ماکارونی رشته ای اعلا را به صورت مستقیم و بی واسطه به خریداران در سراسر کشور عرضه می کنند. ماکارونی رشته ای یکی از قدیمی ترین اشکال ماکارونی بوده و جزء پرفروش ترین انواع ماکارونی هم در بازار به حساب می آید. این نوع ماکارونی علاقه مندان فراوانی هم در بین بزرگسالان و هم کودکان دارد.

همین امر هم باعث شده تا ماکارونی اعلا رشته ای توسط مرکز توزیع بیشتر به صورت عمده عرضه شود. ما به عنوان عرضه کننده عمده انواع ماکارونی را در شکل های مختلف به صورت اینترنتی و از طریق سایت به خریداران در سراسر کشور ارائه می کنیم.

مراکز توزیع ماکارونی رشته ای اعلا

آشنایی با انواع ماکارونی رشته ای از نظر قطر

آشنایی با انواع ماکارونی رشته ای از نظر قطر

ماکارونی از غذاهای محبوب برای به ویژه کودکان است که می توان آن از نظر قطر به دسته های مختلف تقسیم کرد. این تقسیم بندی به این شرح می باشد.

  1. ورمیشل با قطر بین 5 تا 8 میلی متر کوچکترین قطر را بین فرآورده های ماکارونی دارد که با طول 250 میلی متر بریده و به صورت کلافی پیچیده شده و تحت عنوان رشته ماکارونی هم به فروش می رسد.
  2. اسپاگتي از رایج ترین فرآورده های ماکارونی می باشد که قطری متفاوت بین یک و دو تا دو نیم و نیم میلی متر می باشد که طول آن نیز 220 تا 500 میلی متر می باشد. یک رشته صاف و راست که گاهی هم به هم پیچ می خورد.
  3. نودل هاي اكسترود نوعی ماکارونی با نوارهای کلفت می باشد که ضخامتی در حدود 1 میلی متر که به شکل مربع تولید می شوند. عرض آن 1.5 میلی متر که به صورت گوشه دار می باشد. این نوع نودل ها با ضخامت و عرض های متفاوت دیگر نیز تولید و عرضه می شوند. پس ما بنابر سلیقه و ذائقه می توانیم به انتخاب محصول اقدام نماییم.

بهترین روش پخت ماکارونی رشته ای

بهترین روش پخت ماکارونی رشته ای

پخت ماکارونی رشته ای بر اساس ذائقه مصرف کننده متفاوت می باشد. این روش های پخت نیز بستگی به فرهنگ غالب در منطقه و کشور دارد. پس ما می توانیم چنین دسته بندی را برای پخت در نظر بگیریم.

  • پخت به روش آبکش به این صورت می باشد که ماکارونی در آب ریخته می شود. پس از جوش خوردن و نرم شدن در بشقاب ریخته می شود. در صورت سلیقه مصرف کننده، می توان با گوشت، سویا، سبزی و سایر موارد خورده شود.
  • پخت به روش دم کردن که این نوع پخت در همه جا رایج نیست. این نوع پخت به این صورت می باشد که ماکارونی در آب جوش ریخته می شود. پس از نرم شدن ماکارونی آبکش می شود. پس از آبکش شدن آن، آب از ماکارونی جدا می شود. سپس روغن ته قابلمه می ریزیم و ماکارونی به آن اضافه می کنیم. سپس با بعد از بخار گرفته ظرف، نسبت به پخت آن با ضرب کم تا دم کشیدن کامل اقدام می نماییم. انتخاب دست ماست که چه روشی برای پخت انتخاب کنیم که بستگی به سلیقه مشتری دارد.

صادرات کلی ماکارونی رشته ای اعلا

صادرات کلی ماکارونی رشته ای اعلا

صادرات کلی ماکارونی رشته ای اعلا در سال های اخیر روند رو به رشدی را طی نموده است. کیفیت بالای ماکارونی تولید شده در ایران، استفاده از فناوری های روز در تولید، تنوع محصول و از همه مهمتر قیمت مناسب از مهمترین عواملی هستند که در جلب نظر خریدار خارجی بسیار موثر بوده است.

ماکارونی صادراتی ایران در بسته بندی های شیک و در اندازه های مختلف به مشتریان ارائه می شود. حضور در نمایشگاه های بین المللی صنایع غذایی که هر ساله در کشورهای مختلف برگزار می شود و حضور فعال صادر کنندگان ایرانی توانسته اند نقش موثری در شناساندن این ماده غذایی محبوب در جهان به مشتریان خارجی داشته باشد.

از سوی دیگر صادر کنندگان با بازاریابی هدفمند به قصد شناسایی بازارهای بالقوه برای سرمایه گذاری تلاش نموده اند تا راه های جدید را برای بالا بردن حجم صادرات انواع ماکارونی رشته ای را پیدا کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما